KONST / Litografier / Grafiskt blad 13272025
nr 1327 2025
Vladimir Kamendy
(1955-2014), Sverige
Grafiskt blad, Gicléetryck, "Ibiza". Signerad, numrerad 77/100. Oramat löst blad. Motivet: 18x28 cm
Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 maj 2020
kl 20:12:29
2/5 14:42:39
300 kr
14/5 17:59:37
Vladimir Kamendy
Läs mer om Vladimir Kamendy